Czarne chmury nad głową Angeli Merkel? Co trzeci Niemiec chce jej wcześniejszego ustąpienia

EmaPob 09-10-2017, 11:30
Artykuł
flickr.com/Christlichen Gästezentrum Schönblick/CC BY-SA 2.0

Najnowsze sondaże nie pozostawiają wątpliwości, że nad głową Angeli Merkel zbierają się czarne chmury. Co trzeci Niemiec nie chce, by rządziła przez całą kadencję, czyli kolejne cztery lata - informuje "Die Welt".

Według sondażu znanej agencji badań opinii publicznej YouGov zleconego przez agencję prasową DPA wynika, że ponad jedna trzecia Niemców (36 procent) jest za tym, by szefowa CDU Angela Merkel jeszcze przed upływem kadencji w 2021 r. przekazała urząd kanclerza komuś innemu.

44 procent jest zdania, że powinna ona pozostać do końca kadencji, a 20 proc. nie ma w ogóle zdania na ten temat.

 

Wg sondażu YouGov Angela Merkel wciąż ma stosunkowo duże poparcie wśród zwolenników unii chadeckiej. Dzięki temu, że Merkel zaostrzyła prawo migracyjne i zapewniła, że sytuacja z 2015 r. się nie powtórzy, kanclerz Niemiec odzyskała znaczną część tych wyborców, którzy odwrócili się od niej ze względu na niekontrolowany napływ migrantów.

Dlatego 81 procent ankietowanych z obozu CDU/CSU opowiedziało się za tym, by Angela Merkel sprawowała urząd kanclerza do 2021 roku. Tylko 12 procent było za wcześniejszą rezygnacją.

 

Źródło: dw.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy