Coraz więcej Polaków pozytywnie ocenia działalność Kościoła katolickiego! Nie udała się manipulacja lewaków!

Artykuł
flickr

Aktualne badania CBOS wykazują, że 52 proc. Polaków pozytywnie ocenia działalność Kościoła rzymsko-katolickiego - w porównaniu z lipcowymi badaniami jest to wzrost o 4 punkty procentowe. Jednocześnie skala niezadowolenia z funkcjonowania tej instytucji pozostała niezmieniona (37 proc).

Od lipca zwiększył się odsetek badanych pozytywnie oceniających funkcjonowanie Kościoła rzymsko-katolickiego (wzrost o 4 punkty procentowe, do 52 proc). 37 proc. ocenia działalność Kościoła negatywnie.

 

Według CBOS, w dużej mierze opinie o Kościele są powiązane z religijnością i politycznymi preferencjami respondentów. W zdecydowanej większości pozytywnie o działalności tej instytucji wypowiadają się badani zaangażowani w praktyki religijne, szczególnie uczestniczący nich kilka razy w tygodniu, a także osoby popierające PiS, natomiast negatywne oceny wyraźnie przeważają wśród zwolenników Koalicji Obywatelskiej i Lewicy (a także – w mniejszym natężeniu – osób niezdecydowanych na kogo głosować) oraz niezaangażowanych w praktyki religijne lub praktykujących sporadycznie.

 

Dodatkowo, w większości krytyczne wobec działalności Kościoła są osoby o poglądach centrowych, mający od 25 do 44 lat, ankietowani mieszkający w dużych miastach, dobrze wykształceni, uzyskujący najwyższe dochody per capita, a także niezadowoleni ze swojej sytuacji materialnej.(

Źródło: Media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy