Codziennie za wiarę ginie 11 chrześcijan! Przerażający raport Papieskiego Stowarzyszenia PKWP - przemoc wobec Kościoła rośnie

Artykuł

Przemoc wobec chrześcijan na świecie osiąga coraz wyższy poziom. Prześladowania najbardziej zaostrzyły się w Azji Południowej i Wschodniej - wynika z raportu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP), którego wnioski zaprezentowano w środę w Poznaniu.

- Chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią świata, tymczasem wielu ludzi nie ma pojęcia o skali problemu. Od wielu lat PKWP jest głosem tych, którzy są go pozbawieni. „Prześladowani i zapomniani? Raport o chrześcijanach prześladowanych za wiarę 2017-2019”, przedstawia wyniki bieżących badań PKWP oraz analizę aktów nienawiści i dyskryminacji z ostatniego czasu. Najnowsze wydanie, obejmujące okres od lipca 2017 r. do lipca 2019 r., koncentruje się na istotnych tendencjach w 12 krajach, w których cierpienie chrześcijan jest szczególnie dotkliwe - czytamy na PKWP.org.

 

Przed poznańskim Sanktuarium Świętego Józefa w środę wieczorem modlono się za prześladowanych chrześcijan. Wiele osób nie wie nic o skali problemu. Tę skalę obrazuje najnowszy raport PKWP "Prześladowani i zapomniani? Raport o chrześcijanach uciskanych za wiarę 2017-2019".

Jak wskazano w dokumencie, na całym świecie chrześcijanie są głównym celem brutalnych działań ekstremistów, którzy uderzają w ich wspólnoty, traktując je jako pośrednie uderzenie w cywilizację Zachodu. Prześladowanie najbardziej wzmogło się w Azji Południowej i Wschodniej. Jest to obecnie najgorętsze miejsce w regionie, jeśli chodzi o prześladowania.

 

 

 

Według cytowanych w raporcie wyliczeń, w 2018 roku 73 kraje z 245 milionami chrześcijan "wykazywały ekstremalne, bardzo wysokie lub wysokie poziomy prześladowań". Wskazano, że codziennie 11 chrześcijan ginie za wiarę w 50 krajach, gdzie sytuacja jest najgorsza. Jak podkreślono, badania konsekwentnie pokazują, że przemoc wobec chrześcijan osiąga coraz wyższy poziom.

 

Czytaj także:

Jakie są najcięższe grzechy? ZOBACZ co objawiła dzieciom Matka Fatimska!

Źródło: pkwp.org, twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy