Co czwarta ciąża kończy się aborcją
Jak wynika z najnowszych badań Światowej Organizacji Zdrowia i Instytutu Guttmachera, na całym świecie rocznie ma miejsce około 56 milionów aborcji, oznacza to, że aż 25 proc. ciąż jest przerywana.
Jak wynika z raportu, liczba aborcji wzrosła z 50 milionów w latach 1990-1994, do 56 milionów rocznie w latach 2010-2014.
Obecnie na świecie, co czwarta ciążą kończy się przedwcześnie ze względu na aborcję. Chociaż zmalała liczba aborcji w krajach bogatych, a w biednych utrzymuje się ona na stałym poziomie, to wzrosła liczba zabiegów w krajach rozwijających się (co twórcy raportu tłumaczą wzrostem populacji i niechęcią do posiadania licznej rodziny).
Raport pokazuje tez, że najwyższy wskaźnik aborcji na świecie utrzymuje się w Ameryce Łacińskiej, gdzie aż jedna na trzy ciąże kończy się aborcją.
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Morawiecki o działaniach koalicji 13 grudnia wobec opozycji. "Donaldowi została tylko prokuratura, żałosne"
83. rocznica powołania Rady Pomocy Żydom „Żegota”. Wyjątkowa organizacja uratowała tysiące osób przed zagładą
Prokuratura odmawia śledztwa ws. ingerencji w wybory. Tego samego dnia spotkanie Żurka z aktywistami!
Najnowsze
Morawiecki o działaniach koalicji 13 grudnia wobec opozycji. "Donaldowi została tylko prokuratura, żałosne"
Wystartowała 13. edycja akcji „Paczuszka dla maluszka”
Ponura Barbórka. Rząd dobija polskie górnictwo! Górnicy mówią wprost: mają to na sumieniu