CBA aresztowało biznesmena z Ukrainy. Odpowie za wyłudzenia VAT

Artykuł
Dotychczas zarzuty w tej sprawie usłyszały 44 osoby
Fot. CBA

Funkcjonariusze rzeszowskiej Delegatury CBA zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w proceder wyłudzenia zwrotu nienależnego podatku VAT.

Tym razem funkcjonariusze CBA zatrzymali obywatela Ukrainy, który pełni funkcję członka zarządu jednej z rzeszowskich spółek. Mężczyzna w Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na wyłudzaniu podatku VAT, poprzez tworzenie fikcyjnej dokumentacji księgowej. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego wolnościowe środki zapobiegawcze.

Ustalenia śledczych wykazały, że wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, wprowadził w rejestrach zakupów nierzetelne faktury VAT na kwotę ponad pół miliona złotych, dokumentujących rzekome nabycie towarów, a następnie wystawił poświadczające nieprawdę dokumenty Tax Free, których użył w rejestrach zakupów i sprzedaży oraz w deklaracjach podatkowych VAT 7, wprowadzając w błąd organy podatkowe co do wysokości zobowiązań podatkowych. Tym samym naraził Skarb Państwa na bezpodstawny zwrot podatku VAT.

Dotychczas zarzuty w tej sprawie ogłoszono 44 osobom, wobec których stosowano wolnościowe oraz izolacyjne środki zapobiegawcze.

Źródło: CBA

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy