Caritas Polska modernizuje struktury i wprowadza datkomaty

Artykuł
Cztery urządzenia staną na dworcach PKP
urszulanki.pl

Do końca października Mastercard i Caritas Polska zainstalują jedenaście tzw. datkomatów w dziesięciu różnych miejscach na terenie kraju. Urządzenia pozwolą na szybkie przekazanie funduszy na wybrany cel charytatywny Caritas w formie zbliżeniowej – kartą, telefonem lub dowolnym urządzeniem mobilnym z funkcją płatności.

Korzystając z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, chcemy łączyć tradycję z nowoczesnością – powiedział dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.
W sumie Caritas Polska planuje postawienie 30 takich urządzeń.

Do końca października umieścimy 11 takich urządzeń w różnych miejscach kraju, a do końca roku jeszcze kolejnych 19 – poinformował ks. Iżycki.

Cztery urządzenia staną na dworcach PKP: w Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu i w Kielcach, natomiast dwa na Lotnisku Chopina. Datkomaty będą także m.in. w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, bazylice Mariackiej w Kołobrzegu, w parafii pw. Chrystusa Króla w Sanoku oraz w Centrum Okopowa w Warszawie.

Darczyńcy będą mogli wpłacać pieniądze na jeden z kilku celów wyznaczonych przez Caritas. Tematy zbiórek są związane z bieżącymi potrzebami na całym świecie i na początek będą to cztery akcje:

"Rodzina Rodzinie" – dla poszkodowanych w konfliktach zbrojnych;

"Na pomoc Bejrutowi" – dla poszkodowanych w wyniku wybuchu chemikaliów w lokalnym porcie;

"Pomoc Wenezueli" – dla cierpiących głód;

"Program Skrzydła" – pomoc polskim dzieciom w zaspokajaniu potrzeb umożliwiających edukację na odpowiednim poziomie;
oraz dodatkowo na cele statutowe Caritas Polska.

W datkomatach będą dostępne cztery opcje językowe: polska, angielska, francuska oraz niemiecka. Z czasem mogą być dodawane w innych językach.

W ocenie Bernarda Boczara z Polskich ePłatności datkomat to perspektywiczne przedsięwzięcie, które wyznaczy trendy dla różnych organizacji, stowarzyszeń czy fundacji.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy