Cały świat zachwyca się Lewandowskim. Polak przeszedł do historii

Artykuł
zrzut ekranu: twitter.com/lewy_official

- Jestem dumny, że przekroczyłem granicę 200 bramek w Bundeslidze. Nigdy nie sądziłem, że tego dokonam, kiedy pierwszy raz tutaj przyjechałem - powiedział Robert Lewandowski po wygranym meczu Bayernu Monachium z Borussią Dortmund. W meczu z zespołem BVB – liderem tabeli, Polak strzelił dwie bramki przekraczając magiczną barierę 200 goli w Bundeslidze. Dzięki zwycięstwu, wyszli także na pierwsze miejsce ligowej tabeli.

 Bayern Monachium nie żadnych szans swojemu rywalowi z Dortmundu pokonując ich 5:0. Do przerwy gospodarze prowadzili na Allianz Arenie 4:0 i praktycznie rozstrzygnęli losy spotkania w pierwszych trzech kwadransach.

Druga część to zdecydowanie mniejsze emocje i piąta bramka na kilka sekund przed końcem meczu autorstwa Roberta Lewandowskiego, dla którego był to 201. gol w historii rozgrywek Bundesligi. 

„Lewy” jako piąty człowiek w historii przekroczył granicę 200 goli w niemieckiej lidze.

Media na całym świecie, rozpływają się w zachwytach nad Polakiem. BBC, Kicker, Marca, CNN doceniają to, że w historii niemieckiej piłki nożnej, tylko jednej osobie – Gerdowi Mullerowi – udało się strzelić 200 bramek szybciej.

 

 

 

Źródło: media, twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy