Brzęczek blisko powrotu. Trener zna wynik testu na koronawirusa

Artykuł
Jerzy Brzęczek
wikimedia.org

Jerzy Brzęczek w poniedziałkowy wieczór uzyskał negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Jeśli kolejny test potwierdzi, że selekcjoner jest już wolny od koronawirusa, będzie mógł poprowadzić biało-czerwonych w środowym spotkaniu z Finlandią.

O tym, że Brzęczek otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, poinformowano 26 września. Selekcjoner trafił na kwarantannę, a jego udział w październikowym zgrupowaniu biało-czerwonych stanął pod znakiem zapytania.

W poniedziałek wieczorem Brzęczek otrzymał wyniki testu na obecność koronawirusa - był on negatywny. We wtorek rano powtórzono badanie.

"W przypadku uzyskania kolejnego wyniku negatywnego, selekcjoner dołączy do reprezentacji Polski, przebywającej na zgrupowaniu w Sopocie." - informuje portal "Łączy nas piłka".

Już wcześniej było wiadomo, że na zgrupowaniu nie zjawi się Piotr Zieliński, który także został zakażony koronawirusem.

Wszyscy piłkarze i sztab przeszli nakazane przez UEFA badania w poniedziałkowy wieczór, po kolacji. Testy nie mogą być starsze niż 48 godzin przed meczem. Kolejne badania są zaplanowane na piątek i kolejny poniedziałek.

Biało-czerwonych czekają w październiku trzy spotkania u siebie - towarzyskie z Finlandią (7 października, Gdańsk) i w Lidze Narodów z Włochami (11 października, Gdańsk) oraz Bośnią i Hercegowiną (14 października, Wrocław).

Najciekawsze środowe mecze towarzyskie:
Polska - Finlandia (godz. 20.45)
Armenia - Albania (15.00)
Estonia - Litwa (18.00)
Czarnogóra - Łotwa (18.00)
Dania - Wyspy Owcze (18.00)
Cypr - Czechy (18.00)
Austria - Grecja (20.30)
Słowenia - San Marino (20.45)
Włochy - Mołdawia (20.45)
Szwajcaria - Chorwacja (20.45)
Niemcy - Turcja (20.45)
Holandia - Meksyk (20.45)
Portugalia - Hiszpania (20.45)
Francja - Ukraina (21.10)

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy