Brązowy medal polskiej zapaśniczki na mistrzostwach Europy

Roksana Zasina (niebieski strój)
facebook.com/unitedworldwrestling

Roksana Zasina zdobyła brązowy medal w kategorii 55 kg na mistrzostwach Europy w zapasach w stylu wolnym rozgrywanych w Rydze. Piąte miejsce na tych zawodach zajęli natomiast Daria Osocka (75 kg) i Andrzej Sokalski (74 kg).

Droga Zasiny do walki o brąz wiodła przez repasaże, Polka przegrała bowiem ćwierćfinał z Ukrainką Tatianą Kit, która później sięgnęła po srebro. Zwycięstwo z Estonką Anastasią Krasnową przez przewagę techniczną 10:0 dało jednak naszej zawodniczce szansę walki o medal. W tej potyczce zmierzyła się z Białorusinką Zaliną Sidakową i pokonała ją 8:1.

O medal otarła się także Daria Osocka w kategorii 75 kg, przegrała jednak pojedynek o brąz z Ukrainką Cherkasovą i ostetcznie zajęła 5 miejsce. Taki sam wynik osiągnął również Andrzej Sokalski, który poniósł porażkę w decydującym starciu z Rosjaninem Makievem. Mistrzostwa Europy w Rydze potrwają do niedzieli.

Źródło: zapasy.org.pl