Przejdź do treści
09:12 Francja: Plac Republiki zmienił się w miejsce pamięci o zamachach z 2015 roku
07:53 Świat: Na giełdach paliw ceny ropy nieznacznie zniżkują po gwałtownych spadkach na poprzedniej sesji
07:44 Media: Kazachstan zawiera ważne umowy z Rosją, ale próbuje balansować między kluczowymi graczami
05:21 Portugalia: Rząd wprowadzi zakaz używania smartfonów w gimnazjach i szkołach średnich
Republika Republika była najchętniej oglądaną stacją telewizyjną 11 listopada osiągając najwyższy udział w rynku na poziomie 7,56%
Wydarzenie Stowarzyszenie Roty Niepodległości zaprasza na protest 13 listopada o godz. 12:30 przed prokuraturą w Gorzowie Wielkopolskim, by okazać solidarność z Robertem Bąkiewiczem, któremu zarzuca się rzekome znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Chrzanów zaprasza na spotkanie otwarte z Jakubem Maciejewskim. 14 listopada, g. 18:00. Sala Parafialna ul. Adama Mickiewicza 5, Chrzanów
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" w Gdyni oraz poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk zapraszają na spotkanie z Jackiem Wroną, 16 listopada (niedziela), g. 17.30, Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości, 10 lutego 33, Gdynia
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Miechów zaprasza na spotkanie otwarte z Przemysławem Czarnkiem. 15 listopada, g. 13:00. Hala sportowa przy szkole podstawowej w Kozłowie, Kozłów 303
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Nowym Dworze Mazowieckim i NPR zapraszają na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem 21 listopada o godz. 18:00 w Nowodworskim Ośrodku Kultury przy ul I.J. Paderewskiego 1a
Wydarzenie Uroczystości 195. rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego. Olszynka Grochowska, niedziela, 30.11. Początek o g. 12:30, Kopiec Bohaterów Olszynki Grochowskiej w Alei Chwały (ul. Chełmżyńska). Od g. 13:00 uroczystości przy Mogile Powstańczej, ul. Szeroka
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

BRAWO! Za nic mają groźby terrorysty Putina! NATO właśnie zaaprobowało środki wzmacniające obecność na Morzu Czarnym!

Źródło:

29 ministrów spraw zagranicznych państw NATO zaaprobowało pakiet środków służących wzmocnieniu obecności Sojuszu na Morzu Czarnym - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej sekretarz generalny organizacji Jens Stoltenberg.

Porozumieliśmy się w sprawie pakietu środków, które polepszą monitorowanie przez nas sytuacji i zwiększą naszą pomoc dla Gruzji i Ukrainy" - oświadczył Stoltenberg.

 

Wyjaśnił, że te forsowane przez Unię Europejską rozwiązania to m.in. lepsze szkolenia sił morskich i straży przybrzeżnej Gruzji i Ukrainy, wizytowanie portów, ćwiczenia wojskowe czy lepsza wymiana informacji.

 

"To zacieśni naszą współpracę, która już jest bliska. Nawet teraz grupy okrętów NATO patrolują Morze Czarne i przeprowadzają ćwiczenia z jednostkami Ukrainy i Gruzji" - mówił Stoltenberg.

 

Działania te są wynikiem zaniepokojenia agresywną postawą Rosji. Pod koniec listopada ub.r. siły rosyjskie zatrzymały w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej, łączącej Morze Czarne z Morzem Azowskim, i przetrzymują do chwili obecnej marynarzy ukraińskiej floty wojennej.

 

Kwestia relacji z Rosją była jednym z tematów obrad ministrów podczas spotkania NATO. "Dziś rano ministrowie państw sojuszniczych rozmawiali o ciągłym łamaniu przez Rosję układu INF" o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu - powiedział Stoltenberg, dodając, że Moskwa wciąż "ma czas", by powrócić do wypełniania postanowień tego traktatu, zanim Waszyngton ostatecznie się z niego wycofa 2 sierpnia. Sekretarz ostrzegł jednak, że "NATO jest przygotowane na świat bez układu INF".

 

Trwające od środy dwudniowe spotkanie ministrów spraw zagranicznych NATO odbywa się w Waszyngtonie z okazji 70. rocznicy powstania Sojuszu.

Centrum Prasowe PAP

Wiadomości

SPRAWDŹ TO!

Najnowszy sondaż: Jak Szymon Hołownia poradził sobie na fotelu marszałka?

Tak usmażysz jajko sadzone bez ani kropli tłuszczu

Jakubiak: budżetu, który przygotują nawet bym do ręki nie wziął

Adam Woronowicz szczerze o wierze w Boga i rodzinie. „Nie wstydzę się wiary. Wiara daje mi nadzieję”

Wypadek czy zamach? Ciężarówka wjechała w tłum, dwie osoby nie żyją!

Lubuskie. Szpitale ledwo dają sobie radę. "To już jest zapaść"

Dlaczego Trzaskowski nie poszedł w Marszu Niepodległości?

Kraków zbankrutuje? Bochenek: tam gdzie rządzi PO, tam zaczynają się problemy finansowe

Włochy: fałszywe objawienia i „krwawe łzy” figury z Međugorje

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Hegseth: Europa nie może jechać na gapę naszym kosztem

Hopkins odrzuca Aspergera – to wszystko bzdury, to po prostu życie

DemagogPL: Wypowiedź Tuska o zwolnieniu Polski z paktu migracyjnego to fałsz

Zapytali Rubio czy według niego Rosja nie chce pokoju...

Claudia nawiedziła Portugalię... osunięcia ziemi

Odkryli czarną pszczołę. Samice mają diabelskie rogi

Najnowsze

SPRAWDŹ TO!

Najnowszy sondaż: Jak Szymon Hołownia poradził sobie na fotelu marszałka?

Wypadek czy zamach? Ciężarówka wjechała w tłum, dwie osoby nie żyją!

Lubuskie. Szpitale ledwo dają sobie radę. "To już jest zapaść"

Dlaczego Trzaskowski nie poszedł w Marszu Niepodległości?

Kraków zbankrutuje? Bochenek: tam gdzie rządzi PO, tam zaczynają się problemy finansowe

Tak usmażysz jajko sadzone bez ani kropli tłuszczu

Marek Jakubiak

Jakubiak: budżetu, który przygotują nawet bym do ręki nie wziął

Adam Woronowicz szczerze o wierze w Boga i rodzinie. „Nie wstydzę się wiary. Wiara daje mi nadzieję”