Brawo! Nie wpuszczono do Polski osoby propagujące totalitaryzmy! Czujna Straż Graniczna!

Artykuł
twitter

Przed Marszem Niepodległości nie wpuszczono do Polski wielu osób propagujących totalitaryzmy - powiedział w poniedziałek szef MSWiA Joachim Brudziński. Straż Graniczna otrzymała od ABW listę ok. 400 ekstremistów; wielu nie wpuszczono do Polski.

Minister poinformował, że "służby specjalne zidentyfikowały ok. stu osób, obywateli polskich, których jedynym celem było wywołanie zamieszek". Niektóre zostały zatrzymane, w przypadku innych "służby uzyskały pewność, że osoby te zrezygnują z przyjazdu do Warszawy". Przeprowadzono - dodał Kamiński - kilkadziesiąt rewizji w mieszkaniach osób podejrzewanych o działalność neonazistowską; u kilku ujawniono materiały o charakterze noenazistowskim, co zgłoszono prokuraturze.

 

"Monitorowaliśmy również bardzo aktywnie działalność zagranicznych grup ekstremistycznych, których członkowie deklarowali przyjazd do naszego kraju" - powiedział Kamiński. Poinformował, że zidentyfikowano kilkanaście grup z kilkunastu państw, w większości UE. W wyniku działań ABW, Straży Granicznej przekazano listę ok. 400 osób, z których - "w wyniku podjętych działań - zdecydowana większość nie dotarła".

 

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy