BRAWO! Kolejne ważne decyzje komisji reprywatyzacyjnej

Artykuł
Telewizja Republika

Komisja weryfikacyjna do spraw stołecznej reprywatyzacji stwierdziła nieważność decyzji w sprawie odszkodowania za nieruchomość przy ulicy Melsztyńskiej 6. Unieważniła też decyzję reprywatyzacyjną w sprawie nieruchomości przy ulicy Emilii Plater 12.

Komisja weryfikacyjna ds. warszawskiej reprywatyzacji po posiedzeniu niejawnym zdecydowała o nieważności decyzji prezydent m.st. Warszawy z lipca 2014 r. o przyznaniu odszkodowania w kwocie 1,5 mln zł. 

 W ocenie komisji osoba, której przyznano odszkodowanie nie miała do niego prawa. Wcześniej, bo w 1976 r. miejscy urzędnicy zdecydowali, aby pozostawić bez rozpoznania wniosek o przyznanie odszkodowania za tę nieruchomość. 

W przypadku zaś nieruchomości przy ul. Emilii Plater 12 komisja stwierdziła, że decyzja prezydent m.st. Warszawy z kwietnia 2012 r. została wydana z naruszeniem prawa, bo nie została sprawdzona przesłanka posiadania nieruchomości oraz wadliwie został ustalony krąg spadkobierców. Ponadto, doszło do nieodwracalnych skutków prawnych - część beneficjentów decyzji sprzedała przysługujący im udział w nieruchomości na rzecz spółki. 

Patryk Jaki ocenił, że w obu przypadkach "popełniono skandaliczne błędy formalne".

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy