Bosak: jak będziemy w Sejmie dociśniemy rząd

Artykuł
Telewizja Republika

Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji i lider listy Konfederacji w Kielcach był gościem red. Ryszarda Gromadzkiego w programie W Punkt na antenie Telewizji Republika.

Po debacie wyborczej w telewizji TVN można odnieść wrażenie, że wszyscy uczestnicy byli przeciwko Horale, Ciężko to zrozumieć zważywszy na to, że wydawało by się, że poglądy pańskie i Pana Zandberga są zupełnie różne, a tutaj celem wspólnych ataków stał się poseł Horała i robione to było z bardzo dużą regularnością.

– Moim zdaniem byłem jedynym uczestnikiem debaty, który wykorzystywał swoje repliki po to, żeby między innymi odpowiedzieć Panu Zandbergowi.

I pastwić się na Panem Horałą- punktował red. Gromadzki.

– Byłem jedynym, który wypomniał mu jego słowa o SLD, partii, z której kandyduje, które nazwał partia skorumpowanych aparatczyków, oraz mówiłem na tyle niepoprawne politycznie rzeczy, że Zandberg w pewnym momencie nie wytrzymał i odnosił się do mnie, między innymi wtedy, gdy krytykowałem Unię Europejską i jej zupełnie nieracjonalną politykę antyprzemysłową nazywaną dla niepoznaki polityką klimatyczną. Natomiast w warstwie programowej moim zdaniem byłem najbardziej odległy od Adriana Zandberga, przypomnę, że od pierwszej rundy to się rysowało, bo wszystkie 4 partie podpisały Pakt Dla Zdrowia. Moim zdaniem, każdy kto to oglądał zauważył różnicę między Konfederacją a SLD czy partią Razem, już nie mówiąc o różnicach światopoglądowych, Zandberg to marksista, a my jesteśmy antymarksistami jako katolicy i narodowcy- powiedział Bosak.

Ale nie zaprzeczy Pan, że diagnozy, które Pan prezentował podczas debaty często były bardzo krytyczne wobec Prawa i Sprawiedliwości?- dopytywał Gromadzki.

– Jeżeli chodzi o ostatnie pytanie wczoraj, to było wystawianie piłeczki, żeby wszyscy powiedzieli, że PiS jest zły, mam na myśli pytanie o Pana Banasia. Byłem moim zdaniem jedynym uczestnikiem debaty, który zwrócił uwagę, że to pytanie jest właściwie bez sensu, że nie da się z jednostkowej afery wyciągac wniosków o charakterze programowym czy ustrojowym i byłem jedynym, który w tym punkcie próbował mówic ciągle o programie, a nie przyłączać się do jakiejś nagonki- odpowiedział Bosak.

 ZACHĘCAMY DO WYSŁUCHANIA CAŁEJ ROZMOWY:

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy