Bony turystyczne. Prezes ZUS: Cały czas można z nich korzystać

Artykuł
Bon jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS w zakładce „Ogólny"
Fot.: pexels/Simon Berger

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska przypomniała, że nadal można korzystać z programu Polski Bon Turystyczny. Dodała, że to ogromne wsparcie dla rodzin oraz podmiotów turystycznych.

- Przed okresem urlopowym i wakacjami widzimy rosnące zainteresowaniem bonem. Na jego realizację jest bardzo dużo czasu. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. Co istotne, nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze - poinformowała prof. Gertruda Uścińska.

Do tej pory ZUS wydał ponad 1,5 mln bonów na o wartości ponad 1,3 mld zł. Osoby, które z nich skorzystały wykonały około 470 tys. płatności na łączną kwotę ponad 340 mln zł.

Z najnowszych danych wynika, że do tej pory zgłosiło się ponad 21,4 tys. organizacji pożytku publicznego i podmiotów turystycznych, które chcą świadczyć usługi w ramach tego bonu.

Aby płatności trafiały do odpowiednich przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, nalezy podać numer konta. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaznacza, aby sprawdzać numer rachunku bankowego. Zdarza się , że niektóre numery są błędne lub zamknięte.

Bon turystyczny cieszy się największym zainteresowaniem w województwach: małopolskim ( 86 tys. bonów), pomorskim (około 84 tys.) oraz zachodniopomorskim ( niemal 73 tys.).

Źródło: radio.opole

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy