Bójka Niemców z uchodźcami
Do starcia grupy około 80 Niemców z 20 osobami ubiegającymi się o azyl doszło wczoraj późnym wieczorem w Budziszynie (Bautzen), mieście powiatowym Saksonii.
Z informacji, którą przekazała tamtejsza policja wynika, że do starcia grupy około 80 młodych Niemów (kobiet i mężczyzn) z 20 osobami ubiegającymi się o azyl, doszło z winy uchodźców.
Doszło do ataków słownych oraz fizycznych – w ruch poszły m. in. szklane butelki. Bójkę rozdzieliło około stu policjantów, którzy również zostali przez ubiegających się o azyl obrzuceni szklanymi butelkami oraz drewnianymi listwami.
Policyjne dochodzenie prowadzone będzie ws. zakłócania spokoju oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Najnowsze
Tylko 32 proc. badanych popiera rząd. Aż 42 proc. Polaków jest z niego niezadowolonych
Szpital Południowy - oczko w głowie prezydenta Warszawy
W Rzymie odbędzie się modlitewne czuwanie przed wręczeniem paliuszy nowym metropolitom