Błaszczak po taśmach Neumanna: mamy do czynienia z ludźmi, którzy świetnie się bawią i którzy pogardzają ludźmi, zamiast ludziom służyć

Artykuł
mon.gov.pl

- Tu mamy do czynienia z ludźmi, którzy świetnie się bawią i którzy pogardzają ludźmi zamiast ich reprezentować, zamiast ludziom służyć - powiedział w radiowej Jedynce Mariusz Błaszczak, odnosząc się do ujawnionych nagrań Sławomira Neumanna.

Politycy komentują dziś ujawnione przez TVP Info taśmy z zapisem rozmów Sławomira Neumanna z działaczami PO z Tczewa z końca 2017 roku.

Na taśmach słochać stwierdzenia typu: "Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k***a bronił jak niepodległości", "KOD jest niczym, to żadna siła, przybudówka", "w Tczewie są same p***eby, rzygam Tczewem".

- Polityk to misja, to służba. Tu mamy do czynienia z ludźmi, którzy świetnie się bawią i którzy pogardzają zamiast reprezentować ludzi, zamiast ludziom służyć - powiedział Mariusz Błaszczak.

Dodał, że nie pierwszy raz widzimy przykład takiego zachowania i przypomniał ministrów z rządów PO-PSL, którzy z równą pogardą odnosili się do ludzi w restauracji "Sowa i przyjaciele".

- Widać, że oni tacy są - podkreślił szef MON.

- Ci ludzie przez 8 lat rządzili Polską. Jaki jest bilans tych rządów, doskonale widzieliśmy - stwierdził minister.

 

Czytaj także:

"To nagranie odsłania tę prawdę; Mafijne podejście do państwa" - Czabański komentuje taśmy Neumanna

Źródło: Polskie Radio

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy