Bielan: Te wybory są najważniejszymi wyborami w historii naszego członkostwa w UE. ZOBACZ DLACZEGO

Artykuł
Telewizja Republika

Gościem redaktora Ryszarda Gromadzkiego w programie Telewizji Republika "W punkt'' był wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Porozumienie – Musimy bardzo ciężko pracować, żeby dotrzeć do naszych wyborców. Myślę, że dzisiaj sondaże nie mają większego znaczenia. (...) Zdecyduje mobilizacja, ilu wyborców danego ugrupowania pofatyguje się w najbliższą niedzielę do urn wyborczych - powiedział w programie.

– Te wybory są najważniejszymi wyborami w historii naszego członkostwa w Unii Europejskiej - powiedział Adam Bielan. – Unia europejska jest na zakręcie. - dodał. 

– Jest bardzo wiele kwestii, bardzo wiele otwartych frontów, które będzie trzeba uporządkować, zamknąć - ocenił wicemarszałek Senatu. 

– Te wybory są o tyle szczególne, że Koalicja Europejska jednoczy się do wyborów tylko po to, żeby odsunąć nas od władzy, nie mają żadnego wspólnego programu, de facto uczyniła z tego pierwsza turę wyborów do parlamentu krajowego - mówił polityk.

– To są najważniejsze wybory europejskie w historii naszego kraju - stwierdził. – Zwycięzca tych wyborów będzie na uprzywilejowanej pozycji - mówił.  

– My musimy być pozytywni nastawieni, bo naprawdę wszyscy nasi kandydaci ciężko pracują na tej ostatniej prostej, jesteśmy świadomi tego, że nie jesteśmy kochani przez większość mediów - powiedział. – My naprawdę ciężko pracujemy - podkreślił Adam Bielan. 

– Musimy bardzo ciężko pracować, żeby dotrzeć do naszych wyborców. Myślę, że dzisiaj sondaże nie mają większego znaczenia. (...) Zdecyduje mobilizacja, ilu wyborców danego ugrupowania pofatyguje się w najbliższą niedzielę do urn wyborczych - powiedział wicemarszałek Senatu.

– Jeżeli nadal będziemy mieli taką dużą dysproporcje pomiędzy wielki miastami, a małymi miejscowościami, to możemy te wybory przegrać i na jesieni obudzić się w państwie z rządem Grzegorza Schetyny i Roberta Biedronia - dodał.

– Jarosław Kaczyński już wcześniej  powiedział, że rząd Koalicji Europejskiej z Biedroniem to nie będzie powrót do starych rządów, będzie dużo gorzej - podkreślił gość Telewizji Republika. 

 – Już Paweł Rabiej wcześniej mówił o etapowaniu. (...) Wypowiedź Grupińskiego wpisuje się idealnie w ideę tego etapowania. Powiedział wyraźnie, nie możemy o tym mówić teraz, ale zrobimy to po wyborach. Dokładnie tak samo Platforma i PSL zrobiły z podwyższeniem wieku emerytalnego mimo ze większość Polaków wyraźnie opowiadało się tak samo - dodał. 

– Myślę, że w tej sprawie i wprowadzeniu Polski do strefy euro, Platforma bardzo mocno nas zaskoczy. Oby to się nie stało, oby nie rządziła, oby Polacy byli mądrzy przed szkodą a nie po szkodzie - ocenił polityk. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy