Bielan: Solidarność europejska leży na dnie Bałtyku. To Gazociąg Północny

Artykuł
Adam Bielan, Polska Razem
Telewizja Republika

– Solidarność europejska leży na dnie Bałtyku pod postacią Gazociągu Północnego. Gdy dochodzi do kluczowych interesów narodowych takie kraje jak Francja, Niemcy nie wahają się o nie dbać – powiedział polityk Polski Razem Adam Bielan.

Na antenie TVP Info Bielan odniósł się do apelu państw unijnych o solidarność ws. rozwiązywania problemu uchodźców. – Solidarność europejska leży na dnie Bałtyku pod postacią Gazociągu Północnego. Gdy dochodzi do kluczowych interesów narodowych takie kraje jak Francja, Niemcy nie wahają się o nie dbać – podkreślił polityk.

Przypomniał, że rozmowy dotyczące wojny na Ukrainie nie odbywają się w ramach całej UE, a tzw. formatu normandzkiego i Polska jest z tych rozmów wykluczona. – Teraz, kiedy jest problem, bogate kraje Europy Zachodniej domagają się solidarności od nas. Tylko, że nas nie stać na rzesze emigrantów – tłumaczył Bielan.

Wiceszef Polski Razem podkreślił, że jeżeli kanclerz Niemiec powiedziała kilka tygodni temu, że przyjmie wszystkich chętnych, to musi dziś wziąć odpowiedzialność za swoje słowa. Jak, dodał jeśli Niemcy z powodów demograficznych chcą przyjąć uchodźców, to niech przyjmują, ale Polska nie jest na to gotowa.

 

Źródło: tvp info

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy