„Białoruś może zostać uchroniona”. Łatuszka wezwał Cichanouską do objęcia prezydentury

Artykuł
Białoruś może zostać uchroniona przed utratą niepodległości.
Canva

Przewodniczący opozycyjnego Narodowego Zarządu Antykryzysowego stwierdził w wywiadzie dla Radia Swaboda, że dzisiejsze rozmowy Łukaszenki z Putinem zakończą się rzeczywistą utratą przez Białoruś niepodległości.

Według źródeł Pawła Łatuszki, podczas spotkania Władimira Putina z Alaksandrem Łukaszenką podpisana zostanie umowa o rosyjskiej bazie wojskowej i wprowadzeniu rosyjskiego kontyngentu na Białoruś oraz zastąpieniu białoruskiego rubla rosyjską walutą.

– Sprzedana zostanie suwerenność i niepodległość naszego państwa – powiedział Łatuszka w wywiadzie dla Radia Swaboda.

Według niego Białoruś może zostać uchroniona przed utratą niepodległości, jeśli przebywająca na emigracji Swiatłana Cichanouska zostanie prezydentem.

Wezwał on też Cichanouską, jako liderkę wybraną przez naród w wyborach w sierpniu 2020 roku, do złożenia zaprzysiężenia i podejmowania decyzji jako posiadająca legitymizację społeczną prezydent Białorusi.

– Decyzje, które dziś zapadną, są podejmowane przez prezydenta bez poparcia społecznego, który nie ma żadnych praw do tego, by decydować za naród białoruski.

13 kwietnia Łukaszenka oświadczył, że niedługo (prawdopodobnie dziś) podejmie najważniejszą decyzję w czasie swoich rządów. Eksperci uważają, że chodzi o podpisanie integracji z Rosją.

Źródło: belsat.eu

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy