Biało-czerwoni na Euro

Artykuł
facebook.com/LaczyNasPilka

Już w niedzielę reprezentacja Polski zainauguruje zmagania na mistrzostwach Europy we Francji spotkaniem z Irlandią Północną. Obecnie podopieczni Adama Nawałki przebywają już w ośrodku we francuskiej miejscowości La Boulle, która będzie bazą naszej drużyny podczas Euro.

Oprócz starcia z Irlanczykami w Nicei biało-czerwonych czekają jeszcze potyczki z Niemcami 16 czerwca na Stade de France w Saint-Denis oraz z Ukrainą w Marsylii. Dwa czołowe zespoły z każdej z grup oraz cztery najlepsze z trzecich miejsc awansują następnie do fazy pucharowej. Reprezentanci Polski w ostatnich dwóch spotkaniach ostudzili nieco entuzjazm kibiców. Po serii siedmiu kolejnych wygranych meczów przyszła porażka w towarzyskiej potyczce z Holandią 1:2 i bezbramkowy remis z Litwą w ostatnim sparingu przed mistrzostwami.

 

Przed inauguracyjnym meczem naszej kadry największym zmartwieniem trenera Nawałki jest kontuzja Kamila Grosickiego, której skrzydłowy Stade Rennes nabawił się w spotkaniu z Litwą. Wciąż nie wiadomo czy uraz wykluczy byłego zawodnika Jagiellonii wykluczy go z udziału w spotkaniu z Irlandczykami. Decyzję w kwestii jego występu sztab szkoleniowy podejmie w ostatniej chwili. W przypadku absencji popularnego Grosika na skrzydle zastąpi go prawdopodobnie Bartosz Kapustka bądź Sławomir Peszko.

Źródło: laczynaspilka.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy