Biało-czerwone szarfy zniknęły z mogił polskich żołnierzy na Nowej Rossie
Na Nowej Rossie doszło do przykrego incydentu – z mogił polskich żołnierzy poległych w trakcie walk o Wilno zginęły biało-czerwone szarfy.
– Jeszcze wczoraj były, dzisiaj już nie ma – podkreślają świadkowie, których zdaniem trudno powiedzieć, że wstążki spadły przypadkowo. Wygląda na to, że zostały celowo usunięte.
Na Nowej Rossie spoczywają polscy żołnierze polegli w trakcie walk o Wilno w latach 1919-1920. Przed Dniem Wszystkich Świętych ich mogiły przyozdobiono biało-czerwonymi wstążkami.
Na Cmentarzu Wojskowym Polsko-Litewskim spoczywają m.in. członkowie Samopomocy Wileńskiej. W centralnym punkcie kwatery polskich żołnierzy stoi kolumna z napisem „Wilno swoim wybawcom”.
Najnowsze
Pokonali Niemców i awansowali do fazy pucharowej. Prezydent ogłosił święto narodowe
Daniel Obajtek dołączy do strajku głodowego pracowników IKS Solino
Mer Lwowa grozi Kaczyńskiemu sądem. Morawiecki: proście o wybaczenie