Beata Szydło: Będę wspierać premiera Morawieckiego, który ma naprawdę trudną sytuację

Artykuł

Beata Szydło zadeklarowała, że celem rządu PiS jest dalsza realizacja programu społecznego, w tym wspieranie seniorów oraz polskich rodzin i dzieci. - Dlatego będę dalej pracować w rządzie i wspierać premiera Morawieckiego, który ma naprawdę trudną sytuację ze względu na otoczenie Polski - powiedziała wicepremier w Polskim Radiu.

- Realizacja programu społecznego to jest nasz cel, trzeba dokończyć program dobrej zmiany. Trzeba też wygrać kolejne wybory, żeby ugruntować te zmiany. Mam nadzieję, że jeśli wygramy kolejną kadencję i będziemy realizować dalej nasz program, to potem będzie i szansa na trzecią kadencję - mówiła Szydło.

- Po dwóch latach mogę powiedzieć, że większość tych trudniejszych zmian została zrealizowana - powiedziała.

Szydło stwierdziła, że kontynuacja reform będzie trudnym zadaniem. - Widać to po atakach na Polskę. Stajemy się coraz bardziej niezależnym państwem które myśli o swojej pozycji na świecie. Mamy w związku z tym różnego rodzaju problemy - oceniła.

- Reformy TK, sądownictwa, jak i ustawa broniąca godnego imienia Polski nie przekroczyły żadnych norm i granic prawnych. Racja jest po stronie Polski, naszym obowiązkiem jest tej racji bronić. Polscy obywatele doskonale zdają sobie z tego sprawę - powiedziała Szydło w Programie Pierwszym Polskiego Radia.

Źródło: POLSKIE RADIO

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy