Beata Gosiewska domaga się 5 milionów odszkodowania od MON

Artykuł
Beata Gosiewska, europoseł PiS
Telewizja Republika

Europosłanka PiS Beta Gosiewska, wdowa po Przemysławie Gosiewskim, skierowała do sądu trzy sprawy przeciwko MON. Domaga się 5 milionów złotych rekompensaty – informuje portal OKO.press.

 

Polityk PiS skierowała do sądu łącznie trzy sprawy, w imieniu swoim i dwóch synów. Domaga się podpisania ugód i wypłat w wysokości około 5 milionów złotych. Za główny argument podany jest fakt, że Przemysław Gosiewski był u szczytu kariery politycznej, zamierzał startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego, co wiązałoby się ze znacznym powiększeniem zarobków.

OKO.press informuje, że rodzina Gosiewskich dostała, podobnie jak bliscy innych ofiar, po 250 tys. zł zadośćuczynienia od Skarbu Państwa, czyli łącznie 750 tys. zł; jednorazową pomoc od rządu – 40 tys. zł; pieniądze z Kancelarii Sejmu – 100 tys. zł, dzieci otrzymały rentę od premiera Donalda Tuska - po 2 tys. zł miesięcznie, rentę z ZUS – ponad 2,5 tys. zł na osobę miesięcznie, stypendium od związanej ze SKOK Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych – po 2,5 tys. zł miesięcznie.

Źródło: OKO.press / polsatnews.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy