Bartoszewski: Brak ulicy im. Lecha Kaczyńskiego w stolicy jest rzeczą niegodną

Artykuł
Poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski
PAP/Radek Pietruszka

Rzeczą niegodną jest, że w Warszawie wciąż nie ma ulicy imienia prezydenta tego miasta i prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego — powiedział w niedzielę poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski.

- Uważam, że rzeczą niewłaściwą, łagodnie mówiąc, jest, że w Warszawie do tej pory nie ma ulicy imienia Lecha Kaczyńskiego — powiedział Bartoszewski. Zaznaczył, że z Lechem Kaczyńskim można było się zgadzać lub nie, ale jego postaci należy się taka forma upamiętnienia.

- Tak się składa, że mój ojciec (Władysław Bartoszewski) w przeddzień swojej śmierci widział się ze mną i bardzo dobrze wypowiadał się na temat świętej pamięci prezydenta, z którym współpracował, byli razem w rządzie Jerzego Buzka. Współpracowali, kiedy Lech Kaczyński, ówczesny prezydent Warszawy starał się zbudować Muzeum Powstania Warszawskiego — wspominał Bartoszewski.

- Uważam, że jest rzeczą niegodną, aby nie było ulicy upamiętniającej Kaczyńskiego, jako prezydenta Warszawy, już nie mówię o prezydencie Rzeczypospolitej — podkreślił. „Jako poseł z Warszawy jestem absolutnie za tym” - dodał.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy