Bartosik o rekonstrukcji rządu: PiS chce zestawiać młodość z doświadczeniem

Artykuł
Telewizja Republika

Gościem programu „Prosto w oczy” w Telewizji Republika był poseł PiS Ryszard Bartosik, który mówił o rekonstrukcji rządu. - PiS chce zestawiać młodość z doświadczeniem. Ci nowi ministrowie będą mieli szansę kontynuować dobrą zmianę – powiedział Bartosik.

Na początku rozmowy Ryszard Bartosik zaznaczył, że PiS ma szeroką gamę polityków. Odnosząc się to tego, że partia rządząca przydziela wysokie stanowiska młodym osobom zaznaczył, że są one osobami już doświadczonymi w polityce, wskazując jako przykład Piotra Mülera, nowego rzecznika rządu.

Poseł powiedział także kilka słów o Michale Wosiu, który zastąpi Beatę Kempę.

- To osoba, która pracowała w gabinecie ministerstwa sprawiedliwości, sekretarz stanu, osoba doświadczona, młoda. Warto na takich stawiać. PiS chce zestawiać młodość z doświadczeniem. Ci nowi ministrowie będą mieli szansę kontynuować dobrą zmianę – powiedział.

Gość Telewizji Republika mówił także o bardzo dobrej pracy Michała Dworczyka.

- Wyjątkowo dobrze tłumaczy w mediach pracę rządu i zawiłości spraw. Zostaje ministrem konstytucyjnym, chodzi o to by miał głos stanowiący – stwierdził.

Kolejną osobą o której wypowiedział się poseł Bartosik jest nowy minister edukacji Dariusz Piontkowski.

- Znam pana ministra osobiście. To przede wszystkim człowiek wielkiej pracy, ciężko pracował w komisji edukacji, oddany sprawom. Zna tę problematykę, pracował jako nauczyciel. Ciężko pracował nad reformą edukacji. To odpowiednia osoba na tym stanowisku - oznajmił.

- Cieszymy się, że pani ministrem Rafalska osiągnęła dobry wynik w wyborach. Nowa pani minister (Bożena Borys-Szopa) związana jest z Solidarnością. Chodzi o kontynuację programów. Będzie miała wsparcie. Głównie teraz trzeba wprowadzić 500+ na pierwsze dziecko, ale coś jeszcze PiS zaproponuje. Programy społeczne są niezmiernie istotne. Nowa minister czuje te problemy – stwierdził Bartosik.

Gość mówił także o nowej szefowej MSWiA, Elżbiecie Witek.

- Pani minister była rzecznikiem rządu. Władze partii postawiły na nią, myślę, że ona doskonale poradzi sobie z tym resortem. Myślę, że jej osobowość dalej pewność, że poradzi sobie z tym trudnym ministerstwem – powiedział poseł Ryszard Bartosik.

 

Czytaj także:

Prezydent Duda do nowych ministrów: Dziękuję że przyjmujecie na siebie ten trud

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy