Austria zamyka granice. Od poniedziałku więcej kontroli

Artykuł
flickr/Rebecca Harms/CC BY-SA 2.0

Austriackie władze zadecydowały o budowie muru na granicy z Węgrami, co ma umożliwić kontrolę nad przepływem uchodźców, podróżujących przez Europę. Tymczasem na wschodzie kraju wprowadzane są specjalne obostrzenia w punktach granicznych.

Jak tłumaczy policja i służby graniczne, kontrole i zamknięcie granic ma umożliwić opanowanie przepływu uchodźców, który chcą dostać się na północ Europy.  Od poniedziałku zwiększona liczba kontroli będzie odbywać się w czterech okręgach na wschodzie kraju.

Jednocześnie austriackie władze zadecydowały o budowie muru na granicy z Węgrami, co spotkało się ze sprzeciwem wielu środowisk proimigranckich.

W marcu Unia Europejska zatwierdziła porozumienie z Turcją ws. kryzysu imigracyjnego. W ramach ustaleń od dzisiaj, wszyscy uchodźcy, którzy nielegalnie dostaną się do Grecji od 20 marca z terytorium Turcji są odesłani do Turcji. W ramach negocjacji, władze w Ankarze zapewniły sobie przyspieszenie przekazania trzech miliardów euro wsparcia (dla uchodźców znajdujących się już w Turcji) oraz obietnicę przyspieszenia rozmów akcesyjnych pomiędzy UE a Turcją (od początku czerwca 2016).


Czytaj więcej:

Norweska minister wskoczyła do morza, bo chciała poczuć się jak imigrant

Tragedia na Morzu Śródziemnym. 500 osób utonęło

Źródło: TVP Info, TOK FM, dailymail.co.uk

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy