Anioł Pański: Taka jest cena, którą płacimy za życie zgodne z Ewangelią. ZOBACZ!

Artykuł
Wikimedia Commons [Public domain]

– Świadectwo Ewangelii spala wszelką formę partykularyzmu i podtrzymuje miłość otwartą na wszystkich, z jedną preferencją: na rzecz najuboższych i wykluczonych - mówił podczas rozważań na Anioł Pański papież Franciszek,

– Dobrze jest deklarować się jako chrześcijanie, ale przede wszystkim musimy być chrześcijanami w konkretnych sytuacjach - stwierdził. 

– Ogień miłości, rozpalony przez Chrystusa na świecie przez Ducha Świętego nie ma granic, jest powszechny. Widać to już od pierwszych dni chrześcijaństwa: świadectwo Ewangelii rozprzestrzeniło się jak dobroczynny ogień, przezwyciężając wszelkie podziały między poszczególnymi osobami, kategoriami społecznymi, ludami i narodami – powiedział Ojciec Święty.

-– Świadectwo Ewangelii spala wszelką formę partykularyzmu i podtrzymuje miłość otwartą na wszystkich, z jedną preferencją: na rzecz najuboższych i wykluczonych - dodał papież. 

Adorować Boga oznacza także nauczyć się modlitwy adoracji, o której najczęściej zapominamy. Dlatego właśnie zachęcam wszystkich do odkrycia adoracji i częstego praktykowania tej modlitwy. Potem gotowość służenia – podkreślił.

– Z podziwem myślę o wielu wspólnotach i grupach młodych ludzi, którzy także podczas lata poświęcają się tej służbie na rzecz chorych, ubogich i niepełnosprawnych. Aby żyć zgodnie z duchem Ewangelii trzeba, aby w obliczu wciąż pojawiających się na świecie nowych potrzeb byli uczniowie Chrystusa, którzy potrafią odpowiedzieć na nie nowymi inicjatywami miłosierdzia. Poprzez adorację Boga i służbę bliźnim Ewangelia naprawdę objawia się jako ogień, który zbawia, który zmienia świat, zaczynając od przemiany serca każdego - zauważył Franciszek 

Źródło: VATICANNEWS.VA

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy