Andrzej Duda powoła nowe rady. Zajmą się m.in. zdrowiem i środowiskiem

Artykuł
Prezydent dokonał na stanowisko zastępcy szefa KPRP powołał sekretarza stanu w KPRP Piotra Ćwika.

Nowy zastępca szefa KPRP pytany był m.in. o to, jakimi tematami będą zajmowały się nowo powołane rady. - Niewątpliwie ważnym obszarem jest kwestia dotycząca zdrowia, ochrony środowiska, energii i zasobów naturalnych. Oprócz tego na pewno rada do spraw młodzieży - poinformował Piotr Ćwik.

Kilka dni temu prezydent Duda dokonał zmian w kierownictwie swej kancelarii, na stanowisko zastępcy szefa KPRP powołał sekretarza stanu w KPRP Piotra Ćwika.

Ćwik pytany, jakie cele stawia przed sobą jako wiceszef KPRP, powiedział:

- Realizację tych zadań, jakie pan prezydent przede mną postawił. Po pierwsze, jako sekretarz stanu, dalsze nadzorowanie Narodowej Rady Rozwoju i to jest proces, który będzie trwał, z uwagi na powoływanie kolejnych rad, które będą funkcjonowały w nowej formule.

- Poprzednia Narodowa Rada Rozwoju funkcjonowała w formule poszczególnych sekcji i na czele tej Narodowej Rady stał sekretarz, który kierował pracami całości - powiedział Ćwik.

- Na pewno jedną z wiodących będzie w ramach Narodowej Rady Rozwoju rada, która będzie się zajmowała sprawami ochrony zdrowia. W naturalny sposób to jest bardzo istotne, patrząc na to, z czym się mierzymy od prawie roku, jeśli chodzi o pandemię i o wszystkie te ważne dla Polaków kwestie związane z ochroną zdrowia - podkreślił Ćwik.

Pytany, kiedy zostanie powołana rada zajmująca się tematyką ochrony zdrowia odparł, że to "kwestia najbliższych pewnie tygodni".

- Trwają teraz prace, chcemy cały pakiet przygotować i kolejne rady sukcesywnie będą przez pana prezydenta powoływane - podkreślił.

Pytany, jakimi tematami będą zajmowały się kolejne rady, stwierdził:

- Niewątpliwie ważnym obszarem jest kwestia dotycząca ochrony środowiska, energii i zasobów naturalnych. (...) Oprócz tego na pewno rada do spraw młodzieży.

NRR składała się dotychczas z sekcji poświęconych m.in. kwestiom bezpieczeństwa, obronności i polityki zagranicznej czy kultury, tożsamości narodowej, polityki historycznej.

Piotr Ćwik zaznaczył także, że kilka tygodni temu prezydent powołał Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich.  Na stanowisko szefa został powołany były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Źródło: Polsat news

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy