Andruszkiewicz specjalnie dla TV Republika: Nowoczesna chce mnie ukarać za słowa o Petru!

EmaPob 11-10-2017, 13:45
Artykuł
Telewizja Republika

– Klub Nowoczesna wystąpił z wnioskiem o ukaranie mnie za słowa skierowane wobec Ryszarda Petru. Chodziło o sytuację, w której pan Ryszard Petru, przewodniczący Nowoczesnej ukarał posła Gryglasa za nałożenie opaski Narodowych Sił Zbrojnych. Wówczas skomentowałem to w sposób oczywisty - mówił w rozmowie z Telewizją Republika poseł Adam Andruszkiewicz z klubu Kukiz'15.

– Ta kara nałożona na posła Gryglasa była skandaliczna, bo pan Petru jest zerem przy naszych bohaterach. Nie zrobił do tej pory nic dobrego dla państwa polskiego, a krytykuje osoby, które oddały życie za to, żebyśmy mogli żyć w wolnej Polsce. Uznałem, że w należyty sposób należyty skomentować takie zachowanie. Za to Nowoczesna chce ukarania mnie i postawienia przed Komisją Etyki, twierdząc, że naruszyłem godność pana Ryszarda Petru - powiedział nam poseł Andruszkiewicz. 

– Czekam na wezwanie przed Komisję Etyki. Klub Nowoczesna upoważnił panią poseł Scheuring-Wielgus do tego, by była moim oskarżycielem - dodał Andruszkiewicz. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy