Amerykanie docenili lekarzy z Wojskowego Instytutu Medycznego

Artykuł
Anna Jakubczyk | mon.gov.pl

– Przyznana polskim lekarzom, lekarzom Wojskowego Instytutu Medycznego nagroda w USA pokazuje, że ten szpital ma ogromy potencjał, który trzeba rozwijać. Ta nagroda pokazuje też, że jesteśmy na dobrej drodze do realizacji tych wyzwań, które stoją przed nami – powiedział podczas wizyty w WIM podsekretarz stanu w MON Wojciech Fałkowski.

W piątek wiceminister spotkał się z laureatami konkursu prac naukowych prezentowanych na Konferencji Amerykańskich Ortopedów Wojskowych (SOMOS 58th Annual Meeting) - ppłk. lek. Marcinem Wojtkowskim oraz mjr. lek. Jakubem Ziółkiem z Kliniki Ortopedii i Traumatologii WIM.

Pierwszy raz w prawie 60-letniej historii wyróżniono badania lekarzy spoza Stanów Zjednoczonych. Główną nagrodę w konkursie prac naukowych zaprezentowanych na konferencji zdobyła praca lekarzy z WIM, zajmujących się badaniem żołnierzy rannych i poszkodowanych w efekcie wybuchu improwizowanych ładunków wybuchowych w Afganistanie (tzw. Projekt AFGAN).

– Naszym celem jest tworzenie ze szpitali wojskowych, ze szpitala w Warszawie ośrodków, które będą wiodące w kraju. Chcemy, aby Wojskowy Instytut Medyczny był na poziomie międzynarodowym. Żeby marka, nazwa i doświadczenia lekarzy kojarzyły się na całym świecie z wysokim poziomem i dobrą jakością. Przyznana w USA nagroda pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze i jest powodem do dumy i radości - mówił wiceminister W. Fałkowski.

– Nagroda przyznana w USA to sukces Polski, polskich lekarzy i medycyny wojskowej. To wyróżnienie jest uhonorowaniem wielu lat pracy naszych lekarzy – powiedział podczas spotkania dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak.

Praca Polaków była jedną z ok. 40 ocenianych w dorocznym konkursie zgłoszonym na SOMOS 58th Annual Meeting. Komisja naukowa konferencji przyznała jej najwyższe noty. To dla WIM, ale też dla całej Wojskowej Służby Zdrowia, olbrzymi powód do satysfakcji, gdyż uczestnikami konferencji byli głównie specjaliści ze Stanów Zjednoczonych oraz zaproszeni goście z wiodących ośrodków ortopedycznych w Kanadzie, Norwegii, Izraelu i Wielkiej Brytanii.

Źródło: mon.gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy