Akcja poszukiwawcza w Jaskini Śnieżnej. NOWE INFORMACJE!

Artykuł
zdjęcie ilustracyjne
Wikimedia Commons [Public domain]

- Jeszcze dzisiaj wyruszy kolejna grupa ratowników. Będą to polscy ratownicy, słowaccy oraz specjalistyczny sprzęt zawierający kamerę - poinformował naczelnik TOPR Jan Krzysztof.

W Jaskini Śnieżnej w Tatrach od czwartku prowadzona jest akcja poszukiwawcza. Dwóch grotołazów pochodzi z grupy, która wybrała się do jaskini, by ją badać. Ratownicy nadal nie mają z nimi kontaktu. 

Naczelnik TOPR Jan Krzysztof powiedział, że od ostatniego kontaktu z poszukiwanymi upłynęło około 38 godzin, a pierwszy zespół, który zbliżył do poszukiwanych niedawno wrócił. Dodał, że obecnie ratownicy koncentrują się na wyprowadzeniu jednego z sześciu grotołazów, który pomagał w dotarciu do celu.

Jan Krzysztof poinformował, że współpraca ratowników polskich i słowackich jest ułatwiona, ponieważ posługują się tymi samymi technikami i metodami.

W jaskini pracuje w tej chwili 27 ratowników, w tym pięciu strażaków.

Jaskinia Wielka Śnieżna to najgłębszy i najdłuższy system jaskiniowy w Polskich Tatrach. Długość korytarzy położonej w Małołączniaku jaskini sięga 23 kilometrów, a różnica poziomów to ponad 800 metrów.

 

Źródło: IAR

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy