Abp Sławoj Głódź świętuje dziś 30-lecie sakry biskupiej. Na biskupa został mianowany przez św. Jana Pawła II
Walczę dla Chrystusa – to zawołanie biskupie towarzyszy 30-letniej już posłudze biskupiej ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia.
Swoją misję biskupią rozpoczął jako biskup polowy Wojska Polskiego, którą pełnił przez 14 lat. Przez 4 kolejna lata stał na czele diecezji warszawsko-praskiej. Od 2008 do 2020 roku pełnił posługę arcybiskupa metropolity gdańskiego.
radiomaryja.pl
Komentarze
Najnowsze
SPRAWDŹ TO!
Giertych przekroczył granicę! Tak skomentował relację prezydenta Nawrockiego
Bogucki ostro do Giertycha: ma pan galopujące rojenia
Ks. Koprianiuk: blisko 120 tys. młodych weźmie udział w wydarzeniach ewangelizacyjnych