Zygmunt Solorz i jego ZE PAK wypowiadają umowę Austriakom. Powód?

portal tvrepublika.pl 31-10-2022, 11:09
Artykuł
Telewizja Polsat

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (PAK) wypowiedział umowę o współpracy z MS Innovation Impulse GMBH. Dotyczyła ona współpracy w obszarze energetyki jądrowej. Informacje spółka przekazała w poniedziałkowym komunikacie giełdowym.

"Podjęcie decyzji o wypowiedzeniu umowy jest spowodowane zamiarem prowadzenia przez spółkę kolejnych analiz dotyczących możliwego, odmiennego i bardziej zróżnicowanego wykorzystania przez spółkę terenów, potencjału oraz infrastruktury leżącej na terenach zorganizowanej części przedsiębiorstwa, związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej w Elektrowni Pątnów, a każda ze stron może wypowiedzieć umowę wobec nie spełnienia się jednego z warunków zawieszających do daty końcowej określonej w umowie", napisano.

Zobacz też; W Wielkopolsce powstanie elektrownia atomowa. Wybudują ją Koreańczycy

Pod koniec sierpnia ubiegłego roku ZE PAK podpisał z austriacką spółką MS Innovation Impulse umowę o współpracy w obszarze energetyki jądrowej. Umowę podpisano w obecności i przy udziale spółek Argumenol Investment i Synthos Green Energy.

We wrześniu ubiegłego roku ZE PAK i MS Innovation Impulse (MS II) złożyły do UOKiK wniosek o zgodę na koncentrację, polegającą na utworzeniu wspólnego przedsiębiorcy prowadzącego działalność w obszarze energetyki jądrowej.

Pisaliśmy wcześniej: Szykuje się rewolucja w kształceniu. Szef MEiN zapowiada nowe kierunki

Wspólna działalność, o którą wnioskowały ZE PAK i MS II miała polegać w szczególności na budowie instalacji służących produkcji energii elektrycznej.

Takie są fakty: Multienergetyczny koncern z prawdziwego zdarzenia. Orlen pokazał potęgę!

Kontrolowany przez Zygmunta Solorza ZE PAK produkuje obecnie energię głównie z węgla brunatnego. Jesienią 2020 r. firma założyła zakończenie produkcji energii elektrycznej z węgla do końca dekady. Od tego momentu firma ma wytwarzać wyłącznie „zieloną” energię, w tym "zielony" wodór.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy