Zybertowicz: W 2011 r. Komorowski spotkał się z byłym szefem rosyjskiego wywiadu

Artykuł
Andrzej Zybertowicz
TELEWIZJA REPUBLIKA

Podczas audycji na antenie Radia ZET politycy i zaproszeni goście dyskutowali o spotkaniu Andrzeja Dudy z Jarosławem Kaczyńskim. Doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz powiedział, że gospodarz Pałacu Prezydenckiego ma prawo spotykać się z kim chce.

O rozmowie głowy państwa z prezesem PiS poinformował "Fakt". Tabloid donosi, że Duda przyjechał do mieszkania Kaczyńskiego prosto z premiery filmu o rotmistrzu Pileckim, która w czwartek miała miejsce w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz powiedział w Radiu ZET, że nie widzi w tym spotkaniu nic nadzwyczajnego. - Prezydent może się spotykać z kim chce, a opinia publiczna ma prawo to oceniać – dodał.

Socjolog przypomniał również, że w 2011 r. ówczesny prezydent Bronisław Komorowski spotkał się  byłym szefem rosyjskiego wywiadu Nikołajem Patruszewem. Zybertowicz powiedział, że rozmowy, w poufnych okolicznościach, prowadzono w Sopocie i Armenii. – Nikt nie dociekał dlaczego doszło do takiego spotkania – dodał prezydencki doradca.

Patruszew to były szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) i były sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji. W Polsce przebywał również w styczniu 2011 r. na zaproszenie gen. Stanisława Kozieja, ówczesnego szefa BBN. Patruszew jest również bliskim przyjacielem Władimira Putina. 


CZYTAJ TAKŻE:

Kopacz o spotkaniu Duda-Kaczyński: To smutne, że mamy zdalnie sterowanego prezydenta

 

Źródło: Radio ZET, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy