Zwycięstwo Huberta Hurkacza w turnieju ATP Metz. W kolejnej rundzie czeka legendarny Andy Murray

Hubert Hurkacz zwyciężył Francuza Pouille. W kolejnym meczu zagra z Andy Murrayem
Fot:Twitter/Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz pokonał w drugiej rundzie tenisowego turnieju ATP w Metz Francuza Lucasa Pouille’a 6:2, 6:3. W kolejnej rundzie turnieju Polak zmierzy się z prawdziwą legendą tenisa – Brytyjczykiem Andy Murrayem.

24-letni Polak świetnie rozpoczął mecz. Prowadził już 3:0 w gemach. Przez chwilę wydawało się, że Francuz doprowadzi do wyrównania, ale Polak słusznie zauważył, że po jednym z ataków Pouille należy mu się punkt. Sędzia przyznał rację zawodnikowi z Wrocławia. Tę partię Hurkacz wygrał 6:2.

Drugi set to wyrównana gra obu tenisistów. W siódmym gemie Polak nie dał się przełamać rywalowi. Końcówka seta miała już tylko jednego aktora. Hubert Hurkacz wygrał 6:3 i zameldował się w trzeciej rundzie. Rywalem będzie zdobywca trzech tytułów wielkoszlemowych Andy Murray z Wielkiej Brytanii.

Źródło: polskieradio24.pl