Zwycięski początek turnieju przez Nadala

facebook.pl/atpworldtour

Hiszpański tenisista od zwycięstwa rozpoczął turniej World Tour Finals, rozgrywany na twardym korcie w Londynie. Jego rywalem w tym spotkaniu był Stan Wawrinka.

Początek meczu rozpoczął się od przegrania własnych serwisów przez obydwu tenisistów. Gra była bardzo wyrównana aż do stanu 3:3 w gemach. Później popularny ,,Rafa” zdobył 3 gemy pod rząd, w tym przełamując serwis rywala, i zwyciężył w pierwszym secie 6:3.

W drugim secie wyrównany był tylko pierwszy gem, Hiszpan miał aż siedem ,,break pointów”, lecz nie udało mu się przełamać rywala. Jak się okazało, był to tylko jeden z dwóch gemów oddanych Szwajcarowi w tym secie. Rafa Nadal pewnie pokonał Stana Wawrinke 6:2 i w całym meczu 2:0.

W następnym spotkani grupy B, dojdzie do hiszpańskiego pojedynku gdzie Rafael Nadal zmierzy się ze starszym od siebie Davidem Ferrerem. Stan Wawrinka powalczy o pierwsze zwycięstwo w turnieju z Andy Murrayem.