Zwłoki odnaleziono 5 mertów pod ziemią. Policja zatrzymała podejrzanych

Artykuł
Mężczyźni próbowali również zatrzeć wszelkie ślady przestępstwa
Fot. Twitter/@PolicjaSlaska

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zamordowanie 42-letniej kobiety. 9 lipca 2021 roku kobieta wyszła z domu w Jaworzniku, w powiecie myszkowskim i od tamtego momentu rodzina mogła się z nią skontaktować.

Wczoraj zatrzymano 38-latka oraz 32-latka z powiatu zawierciańskiego. Mężczyźni oraz aresztowany wcześniej do innej sprawy był partner kobiety, zostali przesłuchani w prokuraturze.

Jak informuje KWP w Katowicach, kobieta została ona zamordowana i zakopana 5 metrów pod ziemią. Mężczyźni próbowali również zatrzeć wszelkie możliwe ślady swojego przestępczego działania, dokładnie myjąc samochód i wrzucając go do stawu.

Trop w sprawie 

Kobieta 9 lipca miała wyjechać białym fordem fiestą z gminy Żarki do domu rodzinnego znajdującego się w województwie kujawsko-pomorskim. Jak się okazało, 5 dni później przy ulicy Łącznej w Zawierciu ten samochód znaleziono w stawie.

Samochód zauważył wędkarz. Auto nie miało tablic rejestracyjnych, zatarte były także numery na silniku. Zachowany był numer na ramie, co pozwoliło na identyfikację, do kogo należy pojazd.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Samochód poddawano szczegółowym oględzinom m.in. poszukiwane są ślady krwi. Na aucie nie ma śladów.

Przesłuchane zostały wszystkie osoby, które znały kobietę, w tym jej partner.

- Partner kobiety był ostatnią osobą, która ją widziała w dniu, w którym zaginęła. Powiedział, że rozstali się niedaleko domu, koło stawu. Kobieta miała powiedzieć, że chce jechać do rodziców, pod Toruniem.

 

Źródło: myszkow.naszemiasto.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy