Żołnierze ocalili mu życie. Przyjechał im podziękować
Żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina uratowali ciężko rannego mężczyznę, po którym przejechała laweta. Ten przyjechał do koszar brygady, aby podziękować za ocalenie mu życia.
Do wypadku doszło w czerwcu, w województwie warmińsko-mazurskim. W drodze na ćwiczenia „Dragon-21”, żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina natrafili na mężczyznę leżącego na poboczu.
Do akcji wkroczyli wówczas wojskowi ratownicy medyczni, którzy udzielili pierwszej pomocy ciężko rannemu 47-letniemu panu Piotrowi. Następnie, śmigłowiec przetransportował go do szpitala w Olsztynie.
Stan zdrowia mieszkańca podpoznańskich Wronek poprawiał się, więc Zastępca Dowódcy 12. Brygady Zmechanizowanej pułkownik Roman Brudło postanowił zaprosić go do Szczecina, na spotkanie z żołnierzami, którzy uratowali mu życie.
Pan Piotr podziękował żołnierzom za okazaną pomoc, nie kryjąc wzruszenia.
Najnowsze
Pogoda pozwoli odetchnąć. Burze ustępują, będzie ciepło i słonecznie
Sójka: pacjenci bez informacji, gdzie najszybciej dostaną się do specjalisty
Tyle Tusk ma do zaoferowania najmniej zarabiającym: wzrost płacy minimalnej o 3 proc.