Znów za rok matura! Lisiewicz: Śmiałem się, że na maturze dostałem oceny, których nie widziałem na oczy

Aleksandra Robaczewska 04-05-2021, 16:20
Artykuł
Dziś rozpoczynają się matury!
pixabay.com/@F1Digitals

Egzamin dojrzałości to dla każdego młodego człowieka nie lada wyzwanie. Te dni wspomina się przez całe życie, te emocje i nerwy pamięta się latami. Zobaczcie, jak wspomina te czasy dziennikarz Piotr Lisiewicz.

Piotr Lisiewicz, publicysta zwierzył się nam, że w szkole często był zagrożony. Natomiast, gdy przyszły wyniki matur okazało się, że były one bardzo zadowalające.

- Ja w liceum ogólnokształcącym się zbytnio nie uczyłem. Tylko pod koniec semestru siadałem do książek. Tradycyjnie byłem zagrożony. Natomiast dużo uczyłem się przed maturą i na egzaminie dojrzałości dostałem bardzo dobre oceny. Śmiałem się, że dostałem oceny, których nie widziałem na oczy w liceum - powiedział.

- W czasach szkolnych pisałem sławną we wszystkich poznańskich placówkach gazetkę "Tylko dla nienormalnych" i opublikowałem w niej swój wiersz "Matura" - dodał publicysta.

- Na studiach przyjąłem zasadę, żeby nie za dużo się uczyć, ale w zamian za to dużo rzeczy czytałem i dowiadywałem się sam - stwierdził.

- Nie można przestawiać, być sobą. Koniec liceum to jest taki czas, w którym młodzi mogą mieć poczucie, że kończy się im młodość. Etapy edukacji, nie muszą zmieniać człowieka pod względem mentalności - radził Lisiewicz.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy