Znany bloger przeprosił Owsiaka. Za "Wielką orkiestrę nazistowskiej pomocy"

Artykuł

Prawicowy bloger Paweł Rybicki znany jako "Rybitzky" opublikował na portalu salon24.pl oświadczenie, w którym przeprzasza Jerzego Owsiaka i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

"Przepraszam Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za opublikowanie przez mnie w dniu 9 stycznia 2011 r. artykułu pod tytułem „Wielka orkiestra nazistowskiej pomocy”, który sugerował możliwe związki ideologiczne Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z nazistowskimi Niemcami" - napisał Rybicki na swoim blogu.

"Sugestie takie były nieuprawnione i mogły narazić Fundację "WOŚP" na niekorzystne konsekwencje w zakresie prowadzonej przez nią działalności, a w szczególności utratę wiarygodności oraz zaufania niezbędnego do jej wykonywania" - czytamy dalej w opublikowanych przez blogera przeprosinach.

We wpisie za który przeprasza, Rybicki porównywał działalność charytatywną prowadzoną przez Owsiaka i jego organizację do tej, prowadzonej w III Rzeszy Winterhilfswerk, czyli Pomocy Zimowej. Akcja zapoczątkowana w 1931 roku, została przejęta później przez nazistów, a przeznaczone dla bezrobotnych i biednych pieniądze zbierała do puszek m.in. młodzież z Hitlerjugend.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

mp, TV Republika, fot. Sicherlich/CC

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy