Znamy skład reprezentacji olimpijskiej w skokach narciarskich

Artykuł
Kamil Stoch ma szansę wziąć udział w swoich piątych igrzyskach
Fot. Facebook/Kamil Stoch

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek oraz Stefan Hula znajdą się w składzie reprezentacji Polski w skokach narciarskich mężczyzna na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 – poinformował w niedzielę trener reprezentacji Michal Dolezal. Kadrę na Igrzyska musi zatwierdzić jeszcze Zarząd PZN.

Jak przypomina portal skijumping.pl dla Kamila Stocha to już piąta olimpijska nominacja. Wcześniej trzykrotny złoty medalista igrzysk występował w Turynie (2006), Vancouver (2010), Soczi (2014) oraz Pjongczangu (2018). Tym samym Stoch będzie pierwszym reprezentantem Polski, który pojedzie na piąte igrzyska.

Z kolei dla Stefana Huli będzie to już czwarta impreza olimpijska. Dotychczas wystąpił on w 2006 r. w Turynie, następnie w Vancouver (2010) oraz Pjongaczngu (2018)

Natomiast dla Pawła Wąska wyjazd do Pekinu będzie olimpijskim debiutem.

W ramach XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich zaplanowano pięć konkursów w skokach narciarskich na kompleksie skoczni w Zhangjiakou. Najpierw areną zmagań będzie normalny obiekt (HS106), na którym rozegrane zostaną zawody kobiet (5 lutego), mężczyzn (6 lutego) oraz debiutujący w programie IO mikst (7 lutego). Następnie na dużej skoczni (HS140) przeprowadzona zostanie rywalizacja indywidualna (12 lutego) i drużynowa mężczyzn (14 lutego).

Źródło: skijumping.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy