Znamy pierwszą wykonawczynię XVIII Konkursu Chopinowskiego. To Xuanyi Mao z Chin

Artykuł
Gliński: Wygra to, co jest najważniejsze dla polskiej tożsamości
Fot:Twitter/Totalizator Sportowy

Na czwartkowej konferencji zostało podane nazwisko pierwszej wykonawczyni XVIII Konkursu Chopinowskiego. Tego zaszczytu dostąpi Xuanyi Mao z Chin.

- Przesłuchania rozpoczną się w porządku alfabetycznym od litery wylosowanej podczas dzisiejszej konferencji prasowej- podał rzecznik prasowy konkursu Aleksander Laskowski. Literą wylosowaną było „M”.

- Drodzy państwo, mamy święto. Można powiedzieć, że świętujemy po raz drugi, bo w zeszłym roku się nie udało, ale byliśmy przygotowani i w teraz konkurs się odbędzie-powiedział minister kultury Piotr Gliński, który był obecny podczas czwartkowej konferencji prasowej.

- Przede wszystkim wygra Chopin, kultura i to, co jest najważniejsze, czyli więzi międzyludzkie, to, co jest sensem naszego życia, co jest najważniejsze, także najważniejsze dla polskiej tożsamości-powiedział wicepremier Gliński.

Za wygranie tego konkursu przewidziana jest nagroda, którą ufundował prezydent Andrzej Duda.

- Nagrodę pieniężną w wysokości 40 tys. Euro. Wyjątkowe znaczenie tej nagrody, bo to jest jedyna nagroda pieniężna ufundowana przez prezydenta RP – obwieścił Piotr Gliński.

Źródło: dzieje.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy