Znamy kolejnego prelegenta na Futurist Of The Year 2024. Będzie nim Dr Michael L. Brodie

Sylwia 12-02-2024, 17:44
Artykuł
SGMK

Wybitny naukowiec Dr Michael L. Brodie będzie jednym z prelegentów na nadchodzącym Kongresie naukowym Futurist Of The Year 2024. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia 2024 r. w Warszawie. Podczas Kongresu grono specjalistów dyskutować będzie o przyszłości nowoczesnej technologii, ekonomii i edukacji.

Futurist Of The Year 2024 to trzydniowy, międzynarodowy kongres naukowy, ukierunkowany na rozwijanie i inspirowanie przyszłych liderów, a także na promowanie odpowiedzialnych i etycznych podejść do wyzwań, jakie niesie ze sobą przyszłość. Wezmą w nim udział myśliciele, innowatorzy oraz wybitni światowi eksperci z dziedziny edukacji, bankowości i nowoczesnej technologii. Kongres odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia br. w Warszawie w Ufficio Primo Kongres. Futurist Of The Year 2024 organizowany jest m.in. przez Akademię Kopernikańską, Szkołę Główną Mikołaja Kopernika, Singularity University, Fundację Edukacji i Nauki Kopernik, Akademię Jagiellońską oraz wielu innych partnerów.

Dr Michael L. Brodie jest wybitnym naukowcem i specjalistą w dziedzinie informatyki, sztucznej inteligencji, baz danych oraz multidyscyplinarnego rozwiązywania problemów. Jest doktorem nauk o danych w obszarze baz danych i sztucznej inteligencji  na Uniwersytecie w Toronto oraz doktorem nauk (honoris causa) w Narodowym Uniwersytecie Irlandii. W swojej ponad 45-letniej karierze wydał ponad 200 publikacji naukowych oraz książek na temat zaawansowanych technologii. Wiele z nich powstała przy współpracy z Michaelem Stonebrakerem, laureatem nagrody Turinga. Jako ceniony ekspert współpracuje z wieloma instytucjami naukowymi na całym świecie, m.in. z DASlab, School of Engineering and Applied Sciences, czy Harvard University. W latach 2013-2019 był pracownikiem naukowym w MIT Data Systems Group. Wiedzę na temat badań i praktyki w dziedzinie informatyki zdobywał podczas pracy naukowej i akademickiej, którą prowadził m.in. w Kanadzie, USA, Niemczech, Francji, Włoszech, Australii i Irlandii. Brodie to ceniony naukowiec, za swoje osiągnięcia został uhonorowany wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Jego wkład w rozwój dziedziny informatyki jest uznawany przez społeczność naukową na całym świecie. 

Swoje doświadczenie zdobywał na stanowisku głównego naukowca, w jednym z największych przedsiębiorstw na świecie, firmie Verizon. Przez dwadzieścia pięć lat odpowiedzialny był tam za powstające technologie, architektury i strategie technologiczne, m.in. największą poza Europą instalację systemu SAP R3 ERP. Od 1980 roku zasiadał w wielu krajowych i międzynarodowych organizacjach badawczych, w tym w komitetach Narodowej Akademii Nauk Stanów Zjednoczonych i ponad 20 start-upach. W latach 2013-2019 przewodniczył Naukowemu Komitetowi Doradczemu Science Foundation Ireland Research Centre for Data Analytics, który jest największym w Europie instytutem badawczym. Tam przyczynił się do zdefiniowania nowej, fenomenalnej dziedziny nauki o danych.

Dr Michael Brodie wystąpi podczas dwóch pierwszych dni Kongresu Futurist of The Year 2024 (9 i 10 kwietnia). Przybliży słuchaczom wizję sztucznej inteligencji jako rozszerzających i zawężających się baz danych, aby lepiej zrozumieć i umożliwić odkrywanie wiedzy o zakresie, skali, złożoności i mocy wykraczającej poza naukę, czyli nasz wcześniej najpotężniejszy paradygmat odkrywania wiedzy.

Więcej informacji o Kongresie naukowym Futurist of The Year 2024 na stronie www.futuristoftheyear.com.

Źródło: Telewizja Republika/SGMK

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy