Zmiany w służbach specjalnych. Szefowie Agencji Wywiadu i Służby Kontrwywiadu Wojskowego odchodzą na emeryturę

Artykuł
Telewizja Republika

Dwaj szefowie służb specjalnych zamierzają zrezygnować ze swoich stanowisk w dniu pierwszego posiedzenia Sejmu, czyli w najbliższy czwartek.

W ogłoszonym dwa dni temu składzie nowego rządu Mariusz Kamiński został mianowany ministrem i członkiem Rady Ministrów, Koordynatorem Służb Specjalnych. Kandydatura ta wzbudziła wiele kontrowersji w związku z nieprawomocnym wyrokiem, który ciąży na byłym szefie CBA.

Kamiński, został skazany przez sąd pierwsze instancji na 3 lata bezwzględnego więzienia, a także 10-letni zakaz zajmowania stanowisk publicznych za nadużycia prawa ws. tzw. afery gruntowej. Były szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego złożył apelację od tego wyroku.

Jak podaje dzisiaj TVN24 w związku z nadchodzącymi zmianami ze swoich stanowisk zamierzają jutro zrezygnować szefowie Agencji Wywiadu i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Na raportach o przejście na emeryturę funkcjonariuszy jest data właśnie 12 listopada.

Stacja podała też, że do dyspozycji nowej premier Beaty Szydło zamierza oddać się również kierownictwo Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.


Czytaj więcej:

Szydło o kandydaturze Kamińskiego: Walczył z korupcją, wykazywał się ogromną odpowiedzialnością

Petru komentuje skład rządu: To początek upadku PiS-u

Źródło: telewizjarepublika.pl, TVN24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy