Zmiany w ramówce Telewizji Republika! Kliknij i sprawdź SZCZEGÓŁY!

portal republika.tv 22-09-2023, 15:15
Artykuł
Telewizja Republika

Od 1 września Telewizji Republika wprowadziła istotne ulepszenia do ramówki w prime time. Informacja i publicystyka jeszcze bardziej wzmacniają ofertę programową stacji. Sprawdź szczegóły poniżej!

Największa zmiana w ramówce dotyczy głównego wydania serwisu informacyjnego Telewizji Republika, czyli programu „Dzisiaj”.

Już od piątku 1 września każdego dnia widzowie Republiki oglądają podsumowanie najważniejszych dla Polski i Polaków tematów punktualnie o godzinie 19:00Dotychczas program „DZISIAJ” był emitowany o 18:30.

Chcemy dać Polakom wreszcie szansę zobaczenia o godzinie 19:00 prawdy”, podsumował zmianę prezes i redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz. 

W związku z przesunięciem emisji programu „DZISIAJ” na 19:00 kilka programów Republiki zyskało nowe godziny emisji.

Od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:25 Telewizja Republika zaprasza na program „Dziennikarski Poker” – jeden z najważniejszych wieczornych programów publicystyczny stacji. Prowadzący program Tomasz Sakiewicz, Adrian Stankowski i Piotr Lisiewicz wraz z zaproszonymi do studia politykami, ekspertami, dziennikarzami, historykami oraz ludźmi kultury podsumują najważniejsze wydarzenia i najbardziej istotne dla Polski wydarzenia.

Z kolei w piątki o 18:25 zapraszamy widzów na tropienie nieścisłości i fakenewsów oraz rozmowy z ekspertami w autorskim programie dziennikarza śledczego Piotra Nisztora pod tytułem „Rozmowa ściśle jawna”

Także w piątek o 18.40 flagowy program Republiki – „10.04.2010. Fakty”. Przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antonii Macierewicz przedstawi widzom najistotniejsze ustalenia dotyczące katastrofy smoleńskiej – z przebiegu samej katastrofy, tego co zdążyło się przed nią i jak wyglądały „przygotowania”, żeby katastrofa mogła się udać. Wreszcie poznamy sposób, w jaki zachowywały się poszczególne osoby z rządu po katastrofie – jak Tusk oddał śledztwo Rosjanom, jak politycy partii rządzącej wykonywali działania pozorowane i zatajali kluczowe sprawy. 

Zaraz po serwisie „DZISIAJ” o 19:35 zapraszamy na wiadomości sportowe oraz prognozę pogody

O 19:45 „Codziennie ***** putina” – program redaktora Macieja Kożuszka. Autor, śledząc media społecznościowe, w żartobliwy sposób komentuje bieżącą politykę oraz wydarzenia z kraju i ze świata. Całość okraszona jest memami oraz nieszablonowym poczuciem humoru prowadzącego. Od dnia inwazji Rosji na Ukrainę program nosi tymczasową nazwę „Codziennie ***** w Putina". Jak wyjaśnił prowadzący – pomiędzy „codziennie" a „Putina" – każdy widz programu może sobie wstawić słowo odpowiadające jego wrażliwości. Wulgaryzmy nie są obowiązkowe. Ważne, żeby kierunek był słuszny. Zapraszamy od poniedziałku do czwartku o 19:45 do Telewizji Republika.

Punktualnie o 20.00 program „W PUNKT” – Katarzyna Gójska i Adrian Stankowski podsumują dzień z udziałem najważniejszych polityków, cenionych ekspertów i ciekawych komentatorów. Program „ W PUNKT” od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:00, a także w niedzielę o godzinie 9:06.

21:15 zapraszamy na „Mówi się...” autorski program na żywo redaktora Jacka Sobali. Najważniejszą rolę pełnią w nim widzowie. To oni decydują, w jakiej sprawie zabierają głos. „Są to rozmowy przy polityce o sporcie”, podkreśla prowadzący. Cięte komentarze, trafne spostrzeżenia, dowcipne riposty to doskonały sposób na spędzenie interesującego wieczoru z Telewizją Republika. Program „Mówi się” od poniedziałku do czwartku o 21:15 na antenie Telewizji Republika.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy