Przejdź do treści
11:05 Polska: Prezydent podpisał postanowienie ws. przedłużenia działania kontyngentu wojskowego w Iraku
10:30 Zełenski: Rosja zaatakowała Ukrainę ponad 650 dronami i 30 rakietami
09:58 Biznes: Sąd w Liechtensteinie wydał prawomocny wyrok ws. sukcesji w rodzinie Solorzów
09:30 Polska: IMGW ostrzega przed oblodzeniem na południu kraju
09:01 Ukraina: Rosja przeprowadza ataki z użyciem dronów i pocisków manewrujących
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Zmiany dotyczące specjalizacji u lekarzy. Resort zdrowia podał nowe informacje

Źródło: pixabay/HalcyonMarine

Okres pracy, w którym lekarz został skierowany do pracy przy zwalczaniu epidemii, zostanie zaliczony na poczet programu specjalizacji. Co za tym idzie, okres specjalizacji nie ulegnie wydłużeniu.

 - W związku z faktem, że praca z pacjentami covidowymi jest wykonywana przez coraz szersze grono lekarzy, w tym lekarzy w trakcie specjalizacji, minister zdrowia chce dać im pewność, że okres tej pracy zostanie zaliczony w poczet programu specjalizacji. Każdy młody lekarz walczący z epidemią może więc być pewien, że okres specjalizacji mu się nie wydłuży - przekazał PAP rzecznik resortu zdrowia.

Ministerstwo przypomniało, że lekarz odbywający szkolenie specjalizacyjne może zostać skierowany do walki z pandemią COVID-19 na mocy tzw. ustawy covidowej z 31 marca 2020 r. Decyzję taką może wydać wojewoda. Oprócz tego pracodawca może skierować lekarza do realizacji innych zadań niż wynikające z umowy, na podstawie której odbywa szkolenie specjalizacyjne.

- Lekarz odbywający szkolenie specjalizacyjne, który został skierowany do wykonywania pracy innej niż wynikająca z umowy, na podstawie której odbywa szkolenie specjalizacyjne, wykonuje pracę pod nadzorem lekarza specjalisty wyznaczonego przez kierownika jednostki, do której został skierowany. Lekarz specjalista nadzorujący pracę lekarza w trakcie szkolenia specjalizacyjnego nabywa odpowiednie uprawnienia kierownika specjalizacji - tłumaczy Ministerstwo Zdrowia.

- Na wniosek lekarza odbywającego szkolenie specjalizacyjne dyrektor CMKP uznaje, w drodze decyzji, okres, w którym lekarz ten nie realizował programu specjalizacji, za równoważny z realizowaniem tego programu, jeżeli w okresie tym realizował zadania, w związku ze skierowaniem przez wojewodę lub pracodawcę do innej pracy w czasie epidemii - dodał resort.

Ministerstwo podkreśliło, że dyrektor CMKP na bieżąco uznaje lekarzom okresy wykonywania innej pracy w związku z epidemią za równoważne z realizacją programu specjalizacji.

- Lekarz odbywający szkolenie specjalizacyjne może także wystąpić, odpowiednio do ministra zdrowia lub wojewody, o wydłużenie szkolenia specjalizacyjnego z zachowaniem trybu - napisało MZ

PAP

Wiadomości

Prawie 1,5 mln Polaków bez pełnej ochrony. Tak źle jeszcze nie było

Polska zostaje na Bliskim Wschodzie. Decyzja prezydenta o PKW

Katolicy są ludźmi drugiej kategorii w Unii Europejskiej

Chris Rea i jego świąteczny hit: ile naprawdę zarobił na „Driving Home for Christmas”

Bogucki: polska polityka ma być konsekwencją polskiego interesu, a nie interesu innego państwa

„Nie wrócę do Przemysława” – Marianna Schreiber publikuje nagranie z byłym, Korczarowski komentuje.

Mocny spot PiS o drożyźnie za rządów Tuska przed świętami [WIDEO]

Kaczyński ostro o rządzie Tuska i stanie gospodarki: „Polacy się nie uśmiechają”

Ten wigilijny susz zachwyci Cię smakiem!

Neymar po operacji kolana. Czeka go miesiąc przerwy w grze

Bosak: delegalizacja Konfederacji? To polityczna fantazja lewicy

Poseł PiS Michał Kowalski o skutkach rządów kolacji 13 grudnia: "Te święta będą bardzo drogie"

Wielkie oszustwo OZE i aplikacja widmo - tak rządzi ekipa 13 grudnia!

Beata Kozidrak wraca na scenę. Poruszające wyznanie przed świętami

Unikalne Boże Narodzenie w Watykanie: Jubileusz, nowy papież i choinka z północnych Włoch

Najnowsze

Prawie 1,5 mln Polaków bez pełnej ochrony. Tak źle jeszcze nie było

Bogucki: polska polityka ma być konsekwencją polskiego interesu, a nie interesu innego państwa

„Nie wrócę do Przemysława” – Marianna Schreiber publikuje nagranie z byłym, Korczarowski komentuje

PiS ze spotem o drożyźnie przed świętami

Mocny spot PiS o drożyźnie za rządów Tuska przed świętami [WIDEO]

Jarosław Kaczyński krytykuje drożyznę przed świętami

Kaczyński ostro o rządzie Tuska i stanie gospodarki: „Polacy się nie uśmiechają”

Karol Nawrocki

Polska zostaje na Bliskim Wschodzie. Decyzja prezydenta o PKW

Katolicy są ludźmi drugiej kategorii w Unii Europejskiej

Chris Rea i jego świąteczny hit: ile naprawdę zarobił na „Driving Home for Christmas”