Zmarł kompozytor i reżyser Stanisław Radwan. Był wieloletnim dyrektorem Teatru Starego w Krakowie

Portal TV Republika 14-10-2023, 21:30
Artykuł
Screenshot twitter.com
Twitter.com

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację, że dzisiaj odszedł Stanisław Radwan, wspaniały Człowiek, wielki Twórca, kochany przez Artystów i Przyjaciół, Człowiek o niezwykłej charyzmie, w latach 1980 – 1990 dyrektor naczelny i artystyczny Starego Teatru - przekazał w sobotę Narodowy Stary Teatr w Krakowie.

Z tą krakowską sceną twórca był związany od 1977 roku. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi reżyserami, m.in. Konradem Swinarskim, Zygmuntem Hübnerem, Lidią Zamkow, Jerzym Grzegorzewskim, Jerzym Jarockim, Andrzejem Wajdą, Krystianem Lupą, Tadeuszem Bradeckim i Krzysztofem Babickim.

Za kompozycje do spektakli i filmów oraz działalność na rzecz środowisk artystycznych był wielokrotnie nagradzany. W 2005 roku został odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", w 2019 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

"W osobie Stanisława Radwana mieściła się wielkość polskiego teatru II połowy XX i początku XXI wieku. (...) Bez Jego ciepła, serdeczności, otwartości i dobroci nasz świat i świat polskiego teatru jest smutny" - napisał w sobotę Narodowy Stary Teatr w Krakowie.

Źródło: PAP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy