Zmarł Wiesław Konrad Czarnik. Miał 75 lat
Wiesław Konrad Czarnik urodził się w 1946 roku w Oświęcimiu. W lipcu 2021 roku odebrał Krzyż Wolności I Solidarności.
Wiesław Konrad Czarnik w 1990 roku założył w Oświęcimiu Porozumienie Centrum, którego byłem członkiem Rady Naczelnej. Był też naczelnikiem Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Oświęcimiu (1991-1993) i odpowiadał za wykonanie uchwały Rady Miasta. Chodziło o usunięcie pomnika wdzięczności Armii Czerwonej. Dokonano tego 7 listopada 1991 r.
Wiesław Konrad Czarnik był także Przewodniczącym Klubu Gazety Polskiej w Oświęcimiu.
Niezależna.pl
Komentarze
Najnowsze
Kolejna AFERA w KO! Wepchnęła się przed dwuletnią kolejkę do lekarza?!
Antetokounmpo zmienia klub po 13 latach. Sensacyjny ruch w NBA
Jakubiak: na naszych oczach dochodzi do pewnego rodzaju wysiłku ws. eutanazji narodu