Złota Piłka: Messi wygrywa po raz siódmy, Lewandowski z historycznym wynikiem

Artykuł
Robert Lewandowski z nagrodą dla najlepszego napastnika
Fot. Twitter/@mbork88

Robert Lewandowski zajął drugie, najwyższe w historii polskiej piłki nożnej miejsce w plebiscycie magazynu „France Football” na najlepszego zawodnika świata 2021 roku. Po raz siódmy triumfował Lionel Messi z PSG. Nasz kapitan po gali Złotej Piłki nie został jednak z niczym - zdobył nagrodę dla najlepszego napastnika roku.

W pierwszej trójce plebiscytu znalazło się wcześniej tylko dwóch Polaków: trzecie miejsca zajmowali Kazimierz Deyna oraz Zbigniew Boniek, odpowiednio w 1974 r. i 1982 r.

33 punkty straty do zwycięscy

O 33 punkty Lionel Messi wyprzedził Roberta Lewandowskiego w plebiscycie Złotej Piłki 2021. Argentyńczyk zebrał 613 punktów, a Polak - 580.

Trzeci był Jorginho z Chelsea, który zdobył 460 pkt.

Wyniki organizowanego od 1956 roku plebiscytu opierają się na głosowaniu 185 jurorów, przedstawicieli mediów z całego świata. Każdy spośród 30 wstępnie nominowanych wybiera pięciu najlepszych, przyznając kolejno sześć, cztery, trzy, dwa i jeden punkt.

Lewandowski najlepszym napastnikiem 2021 roku

Kapitan naszej kadry, mimo, że nie zdobył Złotej Piłki, pojawił się wcześniej na scenie, by odebrać inną nagrodę - dla najlepszego napastnika roku. - Jestem bardzo dumny z powodu tej nagrody - powiedział na scenie Lewandowski, a później porozmawiał z Jackiem Kurowskim z TVP Sport. Z rozmowy można było już wywnioskować, że Polak w tym roku nie sięgnie po Złotą Piłkę. Niestety okazało się to prawdą.

- Jestem dumny z powodu tej nagrody. Cieszę się, że po tych dwóch latach jestem tutaj. Wszystkie bramki, które zdobywam, wymagają oddania szacunku kolegom z zespołu i trenerów. Bez nich nie osiągnąłbym tego - mówił po zdobyciu nagrody dla najlepszego napastnika Robert Lewandowski.

- Dziękuję mojej drużynie: żonie, mamie, siostrze. Wasze wsparcie znaczy dla mnie bardzo wiele. Wasza miłość przynosi dla mnie piękne rzeczy - zwrócił się do obecnej na sali rodziny.

- Chciałbym podziękować fanom, bo czuję ich wsparcie. Właśnie dlatego gram w piłkę. Każda moja bramka zdobyta przy kibicach jest dla mnie czymś wyjątkowym. To coś najlepszego, co może się zdarzyć - przekonywał.

Źródło: sport.pl, polsatnews.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy