Zjednoczona Prawica deklasuje. Kto powinien się bać przyszłych wyborów?

Artykuł
canva.com

Kolejny sondaż preferencji wyborczych Polaków nie pozostawia złudzeń. Zjednoczona Prawica może liczyć na 39 proc. poparcia. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z 28 proc., a później Lewica i Konfederacja na 9 proc., Polska 2050 na 8 proc. Obawiać się powinny PSL-Koalicja Polska, bo mają tylko 4 proc. i Kukiz'15 z 1 proc. poparcia. Sondaż firmy Social Changes przygotowano dla wPolityce.pl.

„Zjednoczona Prawica otrzymałaby 39 procent poparcia, o dwa punkty więcej niż w poprzedniej fali. Koalicja Obywatelska spada do 28 procent - poprzednio było to 31 procent. Lewica może liczyć na 9 procent (+1). Konfederacja - 9 procent (+1). Polska 2050 Szymona Hołowni ma poparcie 8 procent badanych, o punkt więcej niż poprzednio. PSL - Koalicja Polska - znów poniżej progu, ma 4 procent (-1). Kukiz'15 - 1 procent (-1). Nikt nie wskazał Porozumienia” - podał portal.

Zgodnie z badaniem pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl udział w wyborach zadeklarowało 57 proc. respondentów.

Badani odpowiedzieli też na pytanie, czy wzięliby udział w wyborach jeśli obywałyby się w najbliższą niedzielę. Na tak postawione pytanie 44 proc. respondentów odpowiedziało „zdecydowanie tak”, a 13 proc. „raczej tak”. 18 proc. badanach zadeklarowano, że zdecydowanie nie uczestniczyłoby w wyborach, a 14 proc. „raczej nie”. 11 proc. respondentów nie miało zdania w tej sprawie.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy